U18 nousee alempaan SM-Sarjaan! U20 lunasti paikan Mestikseen!
Juniori HermesJulkaistu: 21.11.2022 16.25

U18 nousee alempaan SM-Sarjaan! U20 lunasti paikan Mestikseen!

Menneenä viikonloppuna saatiin päätökseen U20 ja U18 alkusarjat. Molemmat joukkueet nappasivat hienosti paikan ylemmistä jatkosarjoista.

U18-joukkueemme voitti oman Mestis alkusarjan lohkonsa ja nousee lohkovoittajana pelaamaan U18 SM, alempaan jatkosarjaan. Muut sarjan joukkueet ovat: GriFK, Hifk ak, Jyp ak, K-Espoo, K-Espoo ch, K-Vantaa, KooKoo, Saipa/Ketterä, Sport, TuTo ja Ässät. Sarja alkaa tulevana viikonloppuna ja ensimmäinen kotipeli pelataan 10.12, kun Kokkolan Jäähalliin saapuu Saipa/Ketterä.

U20-joukkueemme tuli U20, Mestis alkusarjassa kahdeksanneksi ja lunasti paikan varsinaisesta kahdeksan joukkueen Mestiksestä. Sarjassa pelaa lisäksi: Jokipojat, Jyp ak, K-Kissat, K-Vantaa, KJT Haukat, LeKi ja S-Kiekko. Sarjan ensimmäinen kotipeli 4.12, kun Jyp ak saapuu Kokkolaan.