Juniori Hermeksen kauden 2018-2019 päättäjäisiä juhlittiin 25.5.2019 Kampushallilla.
Tässä kaikki palkitut:
Alueen palkinnot:
Jääkiekkoliiton Keskimaan alue palkitsee vuosittain jäseniään kuudessa eri kategoriassa. Kaudella 2018-2019 Hermekseen osui kolme näistä palkinnoista:
Kasvattajaseurapelaaja: Kasper Holm (MuIK)
Joukkue: Hermes B
Valmentaja: Tatu Jokinen, Hermes C2-04
Seuran palkinnot:
Kauden joukkue: Hermes B1
Kauden valmentaja: Marko Ruotsalainen
Kauden seuraihminen: Janne Pikkarainen
Kauden huoltaja: Juha Salmi
Kauden kasvattaja: Markus Petäjä
Kuvasta puuttuu: Kiekkokoulun ohjaajapalkinto: Robert Kiviniemi
Kauden juniori: Miro Vapola
Kauden lupaus: Oskar Komarov
Kauden hyökkääjä: Susanna Viitala
Kauden puolustaja: Jose Seppälä
Kauden maalivahti: Viljami Petäjä
Eino Pollarin muistopalkinto (pohjolaleirillä menestynyt): Kasper Holm
D1-kiertopalkinto: Jesse Saastamoinen
D2-kiertopalkinto: Jesper Kotajärvi
E1-kiertopalkinto: Arttu Heiskanen
Kuvasta puuttuu: E2-kiertopalkinto: Niklas Karhula
Kultainenluistin D1: Eeka Känsälä
Kultainenluistin D2: Jesse Rokala
Kultainenluistin E1: Jesper Kotajärvi
Kultainenluistin E2: Luukas Aro
Kultainenluistin F1: Anton Luokkanen
Kultainenluistin F2: Saku Witick
Joukkueiden palkinnot:
Naiset:
Kauden harjoittelija: Lotta Välimaa
Kauden joukkuepelaaja: Sara Storbjörk
Kauden kehittynein: Laura Viitala
B:
Kauden harjoittelija: Kasper Seppälä
Kauden joukkuepelaaja: Arne Räikkönen
Kauden kehittynein: Casper Käld
C1:
Kauden harjoittelija: Otto Sjölund
Kauden joukkuepelaaja: Elias Heikkinen
Kauden kehittynein: Oskar Komarov
C2:
Kauden harjoittelija: Jaakko Haarala
Kauden joukkuepelaaja: Santtu Yliuntinen
Kauden kehittynein: Jose Seppälä
D1:
Kauden harjoittelija: Eetu Hautala
Kauden joukkuepelaaja: Adam Lindqvist
Kauden kehittynein: Jesse Saastamoinen
D2:
Kauden harjoittelija: Viljami Petäjä
Kauden joukkuepelaaja: Aku Keskitalo
Kauden kehittynein: Aatu Karell
E1:
Kauden harjoittelija: Sarah Tissarinen
Kauden joukkuepelaaja: Peetu Purontaka
Kauden kehittynein: Niki Niemi
E2:
Kauden harjoittelija: Niklas Tuukkanen
Kauden joukkuepelaaja: Niklas Känsäkangas
Kauden kehittynein: Casper Johansson
F1:
Kauden harjoittelija: Sanni Saarikoski
Kauden joukkuepelaaja: Ensio Silvanne
Kauden kehittynein: Onni Peltoniemi
F2:
Kauden harjoittelija: Jarkko Pietilä
Kauden joukkuepelaaja: Iivari Näreaho
Kauden kehittynein: Nella Elo
G:
Kauden harjoittelija: Veeti Pelto-Arvo
Kauden joukkuepelaaja: Viivi Haapaniemi
Kauden kehittynein: Miro Silvasti
Ei uutisia |