Juniori Hermes ry:n hallituksen kokous 4.11.2020
10.11.2020 11:59 Seuratiedotteet / Pääsivusto

Juniori Hermes ry Hallituksen kokous

Juniori Hermes ry:n hallituksen kauden 2020-2021 seitsemäs kokous pidettiin 4.11.2020 Kokkolan Jäähallissa. Kokouksessa käsiteltiin mm. seuraavia asioita:

  • Yleiskatsaus ikäluokkien peleihin ja arkeen
  • Katsaus seuran talouteen ja siihen liittyviin ajankohtaisiin asioihin.
  • Hallitus yhdessä valmennus- ja junioripäällikön kanssa aloittaa strategiatyön. Uusi strategia pyritään saamaan valmiiksi alkukeväästä 2021.
  • Seuralta on pyydetty tarkennuksia koronatarkennuksia mm. kahvion pitämisen osalta. Kahvion pitäminen pelissä on sallittua. Joukkueita ja kahviossa työskenteleviä muistutetaan kuitenkin jo annettujen Korona ohjeiden noudattamisesta. Kasvomaskia on käytettävä ja hygieniasta on huolehdittava.
  • Pelien kuvaaminen – seura kartoittaa miten pelien kuvaaminen olisi helpoin järjestää seuran toimesta niin, että kaikki joukkueet voisivat käyttää yhtä ja samaa kuvausjärjestelmää.
  • Seurapalkittava 2020 – Juniori Hermes haluaa palkita Seurapalkittava tunnustuksella Jukka Nykäsen. Perusteluina valinnalle oli mm. seuraavat seikat. Jukka on seura-aktiivi joka ei laske tunteja eikä kilometrejä. Aina valmiina auttamaan ja tekemään työtä joukkueen ja seuran eteen. Juniori Hermes kiittää Jukkaa kaikesta. Paljon Onnea!

   
Lisää uutisia
Juniori Hermes
«  Joulukuu   »
Kategoriat