Kauden 2019-20 seura/joukkuepalkitut
12.11.2020 17:15 Uutiset / Pääsivusto

Lista palkituista

Viime kausi loppui äkillisesti keväällä ja toi haasteita toimintaamme. Seuran perinteistä kaudenpäätöstilaisuutta ei pystytty järjestämään ja tällöin tehtiin myös päätös pitää korvaava tapahtuma syksyllä ja startata kausi yhdessä sekä jakaa kauden 2019-20 palkinnot. Kauden aloitustapahtumaakaan ei pystytty vallitsevissa olosuhteissa pitämään heti elokuussa ja palkinnot jäivät jakamatta.

Seuran hallitus on päättänyt, ettei palkintojenjakotilasuutta enään syyskaudella järjestetä vaan kauden 2019-20 seurapalkittujen nimet kaiverretaan keväällä niihin kuuluviin palkintoihin ja joukkuekohtaiset palkinnot toimitetaan pelaajille joukkueenjohtajien kautta.

Kaudella 2019-20 palkitut:

Seuran kiertopalkinnot:

Kauden joukkue: D1-06

Kauden valmentaja: Kennet Törnroos

Kauden seuraihminen: Matti Lehesvirta

Kauden huoltaja: 09-huoltotiimi

Kauden kasvattaja: Patrik Friis

Kiekkokoulun ohjaajapalkinto: Henry Korkea-Aho

Kauden juniori: Arttu Heikkilä

Kauden lupaus: Juuso Nykänen

Kauden hyökkääjä: Elias Blomqvist

Kauden puolustaja: Eeka Känsälä

Kauden maalivahti: Casimir Weckström

Eino Pollarin muistopalkinto (pohjolaleirillä menestynyt): Casimir Weckström

D1-Kiertopalkinto: Lenni Kivinen

D2-Kiertopalkinto: Aapo Elo

E1-Kiertopalkinto: Joonas Boren

E2-Kiertopalkinto: Urho Holm


Joukkuepalkinnot

Naiset

Kauden harjoittelija: Lotta Välimaa

Kauden joukkuepelaaja: Kiia Tuovinen

Kauden kehittynen: Sara Storbjörk


A

Kauden harjoittelija: Veeti Sarkanen

Kauden joukkuepelaaja: Arttu Heikkilä

Kauden kehittynen: Riku Seppä


B

Kauden harjoittelija: Aaro Junkkila

Kauden joukkuepelaaja: Otto Sjölund

Kauden kehittynen: Juuso Nykänen


C1

Kauden harjoittelija: Eetu Jylhä

Kauden joukkuepelaaja: Jaakko Haarala

Kauden kehittynen: Miro Vapola


C2

Kauden harjoittelija: Ville Viiperi

Kauden joukkuepelaaja: Lucas Ketola

Kauden kehittynein: Aleksi Tuukkanen


D1

Kauden harjoittelija: Aaro Pippola

Kauden joukkuepelaaja: Romeo Pöppönen

Kauden kehittynein: Jesse Rokala


D2

Kauden harjoittelija: Jimi Wacklin

Kauden joukkuepelaaja: Lauri Virkkala

Kauden kehittynein: Vili Valkeinen


E1

Kauden harjoittelija: Jonne Hietala

Kauden joukkuepelaaja: Erkka Hinkkanen

Kauden kehittynein: Eemi Räisälä


E2

Kauden harjoittelija: Benjamin Marttila

Kauden joukkuepelaaja: Eeli Annala

Kauden kehittynein: Eemi Heikkilä


F1

Kauden harjoittelija: Anton Harald

Kauden joukkuepelaaja: Mikael Saari

Kauden kehittynein: Jerry Mantila


F2

Kauden harjoittelija: Tobias Hedman

Kauden joukkuepelaaja: Melvin Wiikman

Kauden kehittynein: Veikka Rautaoja


-Hallitus


   
Lisää uutisia
Juniori Hermes
«  Joulukuu   »
Kategoriat