Tony Tuupasesta uusi seuravalmentaja. Tarkennuksia seuravalmentajien työtehtäviin
12.1.2021 13:21 Uutiset / Pääsivusto

Tony Tuupasesta uusi seuravalmentaja

Junioripäällikön siirryttyä muihin tehtäviin olemme kartoittaneet mahdollisuuksia korvata hänen työtehtäviään ja olemme nyt saaneet ensimmäiset toimenpiteet valmiiksi.

Syyskaudesta asti toimineiden seuravalmentajien Jesper Ahlgrenin ja Julius Reinin lisäksi seura on kiinnittänyt uudeksi seuravalmentajaksi Tony Tuupasen. Tony on opiskellut liikuntaneuvojan-tutkinnon Kisakallion urheiluopistossa ja omaa usean vuoden kokemuksen liiton alaisten leirien ohjaajana mm. Piispalan liigaleireiltä. Tony tuli syksyllä seuran U20 joukkueeseen ja lunasti esityksillään syyskauden aikana sopimuksen ja paikan edustusjoukkueesta.
Tonyn vastuualueisiin kuuluu kevään aikana yhteistyöseurojen taitovalmennus, kiekkokouluohjaajien toiminnan tukeminen ja kehittäminen, easy-hockey toiminnan ohjaaminen ja U8-U12-joukkueiden arjen seuraaminen ja kehittäminen.

Jesper ja Julius jatkavat tuttuun tapaan mukana seuran tapahtumissa ja lisäksi Jesper ottaa vetovastuun tiistain ja keskiviikon iltapäiväjäistä.

U8-U12-joukkueiden vastuuhenkilönä seurassa toimii kevätkaudella valmennuspäällikkö.

Lisätietoja valmennuspäälliköltä.


   
Lisää uutisia
Juniori Hermes
«  Toukokuu   »
Kategoriat