Hermes U18 Harjoituspelit käyntiin viikonloppuna.
Julkaistu: 05.08.2022 20.17

Hermes U18 Harjoituspelit käyntiin viikonloppuna.

Maanantaina päästiin vihdoinkin kotikaukaloon harjoittelemaan. Sitä ennen käytiin kaksi viikkoa maakunnissa hakemassa tuntumaa. Pelaajarinki on vielä suuri ja kokoonpanoissa on paljon vaihtelua. Huomenna joukkue matkustaa aamutuimaan Raumalle jossa vastaan asettuu Lukko. Sunnuntaina pelataan kotiluolassa ja vastaan tulee IPK iisalmesta. Joukkue on harjoitellut hyvin ja on varmasti valmiina viikonlopun koitoksiin. Joukkueeseen ollaan saatu myös uutta energiaa ja pelaajia on tullut mukaan Kuusamoa ja ulkomaita myöden. Joukkueessa pelaa tulevalla kaudella yksi poika Latviasta ja yksi Kroatiasta. Heidän haastattelu on tulossa myöhemmin seuran sivuille. Mutta hyvin on runko kuitenkin pysynnyt seuran omista -05 ja -06 pelaajista. Muutama pelaaja on myös ollut kesän seuran U-20 ikäluokan mukana. Joukkue toivoo runsaasti yleisöä paikalle kun kiekko tipahtaa Sunnuntaina jäähän Kokkolassa 15:40. Sitä ennen käydään kuitenkin Raumalla.

Juniori Hermes RY
Kaarlelankatu 57
67100, Kokkola


Valmennuspäällikkö:
Joona Kangas

0400588042

joona.kangas@juniorihermes.fi

  
Kehitysvalmentaja
Gleb Starobinets
0407780018

gleb.starobinets@juniorihermes.fi


Taitovalmentaja

Tuomas Kokkonen

0408240360

tuomas.kokkonen@juniorihermes.fi