Ilmoittautuminen Hermes Goalie Camp - maalivahtileirille 7.-8.6.2023 on avattu!
Juniori HermesJulkaistu: 03.05.2023 16.15

Ilmoittautuminen Hermes Goalie Camp - maalivahtileirille 7.-8.6.2023 on avattu!

Tervetuloa Juniori Hermeksen maalivahtileirille, joka järjestetään Kokkolan Jäähallissa viikolla 23.

Hermes Goalie Camp -leiri pidetään 7. ja 8. kesäkuuta ikäluokille U13-U20. Ilmoittautuneet maalivahdit harjoittelevat yhdessä ryhmässä koko leirin ajan. Leiripäivien alkamis- ja päättymisaika on 07:45 – 15:00.

Leirillä jääharjoittelussa pääpaino on perustorjunnoissa, torjunta-asennoissa sekä teränkäytössä. Lisäksi harjoitellaan torjumisen perusteita erilaisten maalintekotilanteiden kautta. Oheisharjoittelu toteutetaan maalivahdin pelipaikkaa tukevien taitojen harjoittelun kautta. Oheisiin kuuluu mm. havainnointia, ketteryyttä, koordinaatiota sekä nopeutta.

Leirin järjestämisestä vastaa Juniori Hermeksen seuravalmentaja Gleb Starobinets. Leirin valmennuksesta vastaa seuran maalivahtikoordinaattori ja Edustus joukkueen maalivahtivalmentaja Manu Lähteenmäki, Valmennuspäällikkö Joona Kangas, Taitovalmentaja Tuomas Kokkonen ja seuran kesätyöntekijät sekä mahdolliset vierailevat maalivahtivalmentajat.

Viikolla 23 leiripäivät seuraavasti:

Hermes Goalie Camp U13-U20 (2011–2002) – 7.-8.6.2023

Leirille otetaan 20 maalivahtia ilmoittautumisjärjestyksessä

Varustus

Leiri on monipuolinen jääkiekkoleiri, joten tarvitset täydellisen pelivarustuksen ja liikuntaan sopivat vaatteet. Leirin aikana liikutaan sisä- ja ulkotiloissa, joten varustus sään mukaan. Leiripäivää varten suositellaan pakattavaksi mukaan juomapullo ja halutessaan terveelliset liikkujan eväät.

Leiri sisältää:

 • 2 x 60 min jäätä/päivä ja 2 oheisharjoitusta/päivä
 • Oheisharjoittelua Jäähallin ympäristössä
 • Lounas ja välipala
 • Tarkempi ohjelma lähetetään viikolla 22 ilmoittautuneiden sähköpostiin
 • 2 päivän hinta 130 €/pelaaja, sis. ohjelman ja ruokailut

Maksuohjeet

 • Leiri maksetaan heti ilmoittautumisen yhteydessä. Maksamalla varmistat paikan leiriltä.
 • Leirin viimeinen ilmoittautumispäivä on 28.5.2023.
 • Ilmoittautuminen leirille on sitova.

Leirin ilmoittautumisen peruminen

 • Jos leiri-ilmoittautumisen peruu vasta 28.5.2023 jälkeen, leirimaksusta palautetaan 50 % lääkärintodistusta vastaan.

FORCEMAJOR

 • Mikäli leiriä ei saada järjestettyä järjestäjästä riippumattomista syistä, leirimaksu palautetaan kokonaisuudessaan takaisin osallistujille.
 • Tervetuloa leirille!
 • Ilmoittautumiset Leirille seuraavasta linkistä:
 • Maalivahdit U13-U20

Lisätietoja: Seuravalmentaja Gleb Starobinets gleb.starobinets@juniorihermes.fi / 0407780018

Juniori Hermes RY
Kaarlelankatu 57
67100, Kokkola


Valmennuspäällikkö:
Joona Kangas

0400588042

joona.kangas@juniorihermes.fi

  
Kehitysvalmentaja
Gleb Starobinets
0407780018

gleb.starobinets@juniorihermes.fi


Taitovalmentaja

Tuomas Kokkonen

0408240360

tuomas.kokkonen@juniorihermes.fi